Je ne suis pas (Ja nie som) SMER-SD.

Autor: Jozef Boledovič | 22.11.2015 o 20:40 | Karma článku: 12,49 | Prečítané:  847x

Všetky udalosti vo svete a hlavne v Európe sa nás dotýkajú nejako viac. Sme ustráchaní, bojíme sa o svoju vonkajšiu bezpečnosť a svoju solidaritu s ohrozenými krajinami ukazujeme zdieľaním na sociálnych sieťach vlajkami a statusmi

Popri nedávnych teroristických útokoch však akosi zabúdame na našu vnútornú bezpečnosť, a preto si aj ja dovolím vyjadriť svoj názor tak, aby bol môj názor zrozumiteľný....Je ne sius pas SMER-SD. V preklade to znamená , Ja nie som SMER-SD. Myslím, že toto by bol perfektný predvolebný slogan tých, čo nesúhlasia s tým, čo predstavitelia Smer-u  doslova ,,vyvádzajú" a čoho sú schopní len preto aby opätovne vyhrali voľby a nebodaj ešte aj vládli.

To, koľkými faktami je usvedčená strana Smer z nekompetentnosti, z rozkrádania a rôznych iných nekalých praktík nielen za posledné obdobie, sa nečudujem, že táto krajina upadá.  

Rád by som upozornil na jednu skutočnosť, ktorá je pre mňa poslednou kvapkou na to, aby môj pohár akejkoľvek trpezlivosti, ako občana tejto krajiny, pretiekol. V poslednej dobe, sa okrem iného, začala pretriasať otázka neobsadeného postu sudcu ústavného súdu.  Na poste sudcu v takejto inštitúcií si predstavujem človeka, ktorý má nielen právnické vzdelanie, ale hlavne v posledných aspoň desiatich alebo skôr 15 rokoch aktívne pôsobil ako sudca najvyššieho alebo aspoň krajského súdu v Slovenskej republike. Niekoho, kto už vydal nejaký rozsudok na poste, ktorý tomu prináleží. Včera som však zachytil reportáž v jednom nemenovanom televíznom médiu, že vraj na post sudcu Ústavného súdu strana Smer navrhla poslankyňu Laššákovú.   Podľa dostupných informácií ju navrhli jej stranícky súputníci ,poslanci Vitteková a Číž. Čo ma však zdvihlo zo stoličky, bolo vysvetlenie poslanca Číža na otázku redaktora, prečo nominoval práve Laššákovú a či spĺňa všetky predpoklady. Z jeho vyjadrenia som bol ako občan tejto krajiny doslova šokovaný. Vyjadril sa  približne v tom smere, že veď pani Laššáková je predsa už viac ako 12 rokov predsedníčkou našej krajskej organizácie ( veď si to zaslúži).

Týmto vyjadrením veľmi veľavravne pán poslanec Číž ukázal verejnosti ako si strana Smer predstavuje ústavnosť , jej význam a hlavne ako si vážia občanov tejto republiky.  Vyjadrím sa boxerskou terminológiou: doslova direktom poslal všetkých občanov, ústavných sudcov a aj význam Ústavného súdu SR, ako ochrancu nášho základného zákona, k zemi na kolená.  Je to nehoráznosť a výsmech zákonnosti tohto štátu.  Ako sa môžem ja, ako občan ,tcítiť a ešte dôverovať v súdy a hlavne v sudcov akéhokoľvek súdu, ak si vládnuca strana dovolí navrhnúť na tak dôležitý post niekoho,  kto síce podľa profesijného životopisu kandidátky pracoval s právom, ale čo je hlavné, so súdnictvom nemá vôbec nič spoločné.

A čo je najhoršie, je skutočnosť, že z ich správania si berú príklad aj niektorí predstavitelia samospráv, hlavne tí, ktorí sú podporovaní stranou Smer, ale aj tí, ktorí Smer-ákmi sú. Robia presne to, čo vidia robiť tam ,,hore", hore na kopci v parlamentnej budove. Lebo vedia, že sa im nič nestane. Je to pohŕdanie ľuďmi.

Ale čo sa vlastne čudujem, my, občania tejto krajiny zlyhávame. Zlyhávame v tom, že si nechránime svoju vnútornú bezpečnosť, nechránime si svoje práva ale sme popri tom všetkom veľmi súcitní s nešťastiami všetkých navôkol.  Všetci občania Francúzska, ktorí si pozrú naše slovenské profily, vedia, že s nimi súcitime, všetci, ktorí sú dnešnými konaniami teroristov ohrození vedia, že s nimi súcitime a sme s nimi.  Áno, treba byť solidárny, som zástancom slobody a solidarity, ale nesmieme zabúdať, že solidarita sa dá uskutočňovať iba vtedy, ak my, občania tohto štátu budeme slobodní v našej krajine.  Preto nezabúdajme, že každý jeden z nás je jeden hlas.  Som totiž solidárny so zákonom, zákonnosťou, som solidárny so slobodou a bezpečnosťou,  ktorá je v tejto krajine ohrozená. Preto chcem, aby nielen naši občania, ale aj napríklad Parížania vedeli, že .... Je ne sius pass SMER-SD - Ja nie som SMER-SD.    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?