List venovaný Procházkovi, Bugárovi, Dankovi a Figeľovi.

Autor: Jozef Boledovič | 21.12.2015 o 11:14 | Karma článku: 14,95 | Prečítané:  3510x

Za ostatné dni bolo v médiách zaregistrovaných množstvo postojov politických strán v otázke povolebnej spolupráce. Niektoré strany boli vo svojich výrokoch zdržanlivejšie, iné sa k svojim dlhodobým postojom postavili priamo.

Skúsme si to rozobrať na drobné. V predvolebných prieskumoch agentúr má Ficova strana najväčšie preferencie, ale podľa týchto prieskumov by už nezískala postavenie ,,vedúcej úlohy strany a vlády" a tak musí kombinovať. Sám Fico sa vyjadril, že už nechce po voľbách vládnuť sám, ale bol by rád, ak by sa k nemu niekto pripojil. Je si taký istý, že to až zaráža. V diskusiách, nielen mojich článkov, už reagujú aj dôchodcovia, ktorí sa dištancujú od svojho ,,spasiteľa" (pozn. spasiteľ rozumej Fico) a majú ho doslova plné zuby.

Uvedomuje si to aj Fico, a preto musí konať, čiže dáva priestor na spoluprácu. Čo je základom dobrého obchodu? No predsa ponuka a dopyt.  Pokúsim sa vtesnať do myšlienok ,,spasiteľa národa" a myslieť jeho hlavou. Takže, čo mi neublíži, ale postaví  ma na nohy po voľbách aj napriek tomu, že už aj dôchodcovia nakupujú vajíčka aby ma s nimi mohli ohadzovať? V prvom rade si zistím po čom túži Prochádzka, Danko, Bugár a Figeľ.  Samozrejme okrem toho, že všetci túžia po moci, tak napr. taký Procházka pravdepodobne túži viesť rezort spravodlivosti, dám mu ho, ten oželiem, aj tak je tam Harabin, aspoň sa ho zbavím, Danko by mohol mať podľa predvolebného programu školstvo a postačí mu ak bude vo vláde, pretože ho stálo mnoho úsilia aby stranu dostal po Slotovi na nohy, Bugár bude chcieť určite rezort hospodárstva alebo energetiky, vlastne svoju lojalitu mi už ukázal pri schvaľovaní protiteroristického balíčka  no a Figeľ, tomu postačí, keď nebudeme zasahovať do kresťanov a nebudeme sa chcieť odlúčiť od cirkvi, navyše veď aj cirkev mi už sekunduje pri prijímaní utečencov.  Každopádne mne zostane moc a tvár ,,spasiteľa"  a čo je podstatné, nebudem musieť vyhlásiť tender na nákup skartovačiek, lebo by som to do volieb už nestihol. Toľko z myšlienok ,,spasiteľa".

Podľa toho aký postoj vyjadrili vyššie uvedení páni v posledných týždňoch v médiách, jasne ukazuje, že myšlienky Fica nemusia byť zavrhnutiahodné a to mi navodzuje zimomriavky na tele.  Jasne však všetci ukazujú, že ich nezaujíma obyčajný ľud ale iba ich osobné záujmy.   Teraz sa opýtam takto verejne voličov Procházku, Danka, Figeľa a Bugára, naozaj ste stotožnení s tým, že na hraniciach Slovenska máme pomyselnú nálepku s tromi hviezdičkami, ktorú  môžeme prirovnať k nálepkám šéfkuchára Pohlreicha? Jediný rozdiel je v tom, že na tejto nálepke je namiesto Pohlreicha  vyobrazený Fico a namiesto hviezdičiek preukazujúcich výšku kvality stravy sú tam hviezdičky preukazujúce  kvalitu utláčania, obáv a neustále zastrašovania občanov tajnými službami. Veď táto nálepka má už tri hviezdičky zo štyroch možných. Tá posledná hviezdička by prišla keď by sa títo páni dali dokopy so ,,spasiteľom".

Všetky moje obavy ako občana mi  včerajším výrokom potvrdil sám Kaliňák, keď odpovedal na otázku redaktora ohľadne možnosti Slovákov voliť zo zahraničia. Nebudem ho citovať, ale výsledkom jeho vyjadrenia je, že toto pre neho nie je vôbec dôležitá otázka. Spýtajme sa však Slovákov žijúcich v zahraničí prečo sú vonku a prečo aj napriek tomu chcú voliť. V prvom rade sú vonku preto, lebo tu na Slovensku sa žiť nedá, no mali možnosť odísť pracovať za hranice a čo je podstatné, potrebujú nakŕmiť členov svojej rodiny. A títo ľudia nie sú pre Kaliňáka dôležití? Potom pre neho nie je dôležitý žiadny občan tejto krajiny.  Dôležité je pre neho len jedno, naliať  sto miliónov eur  do jeho rezortu a potom sa krásne usmievať pri počúvaní záznamov z odpočúvaní jeho oponentov, ktorých bude môcť diskreditovať.

No a v neposlednom rade úmysel klamať a zavádzať to potvrdzuje aj konanie rezortu obrany. Za posledné roky sa razí tendencia, že armáda potrebuje zoštíhliť, veď nie je dôvod na akékoľvek obavy, aspoň podľa tvrdení Glváča. Vytvorila sa tzv. Biela kniha a vyprázdňujú sa stavy vojakov, pretože tvrdia, že nepotrebujeme obyvateľov chrániť zvonku, veď aj tak nám  nič nehrozí a navyše NATO nás ochráni.  Na druhej strane však Fico s Kaliňákom tvrdia, že musíme okamžite prijať 2500 policajtov, lebo nám hrozí nebezpečenstvo.

Len pre poriadok vysvetlím podstatnú vec, policajti sú na ochranu vnútorného poriadku, vojaci na ochranu pred vonkajším nepriateľom. Prečo na to poukazujem? Ak totiž znižujeme stavy vojakov asi nám naozaj nič nehrozí zvonka, to je však v príkrom rozpore s tvrdením Fica, že nás migranti a utečenci upália na hranici, ale ak zvyšujeme stavy policajtov, tak nám asi niečo hrozí zvnútra, no to už Kaliňák nedefinuje. Čo je ale hrozbou zvnútra? Z pohľadu Fica a Kaliňáka sú to predsa samotní obyvatelia Slovenska. Pretože sú proti Ficovi a jeho lokajom a chcú im vziať moc. A ako sa zbavíme triedneho nepriateľa? Príručka zväzáka  s poukazom úlohy 20. zjazdu  ÚV KSČ ( pre neskôr narodených ÚV KSČ je Ústredný výbor komunistickej strany Československa) hovorí, že pod pláštikom protiteroristického balíčka príjmeme opatrenia na sledovanie triedneho nepriateľa a udrieme keď to bude najmenej očakávať.

Jedine Sulík,  Matovič a Lipšic vyjadrili presne a zrozumiteľne, že už nechcú socializmus, že už nechcú ŠtB a že už nechcú byť za svoje názory väznení ale mnohí sa z ich vystúpení smejete. Smejete sa iba preto, lebo sa bojíte pravdy. Pretože to, že nechcem Fica, nie je teraz len o Ficovi, ale aktuálne je to práve o Procházkovi, Dankovi, Bugárovi  a Figeľovi, ktorí chcú podporiť nasledovnú definíciu terorizmu:  Terorizmus je definovaný ako súhrn antihumánnych metód hrubého zastrašovania politických odporcov hrozbou sily a užitia rôznych foriem násilia. Vedľa individuálneho terorizmu existuje terorizmus skupín, niektoré koordinujú svoju činnosť na medzinárodnej úrovni.  ( zdroj:  http://sk.wikipedia.org/wiki/Terorizmus ) A to sa teraz deje.

Na záver len jedna myšlienka: My sa totiž nemusíme obávať terorizmu ktorý k nám môže prísť  spoza hraníc, my sa musíme obávať terorizmu, ktorý nám hrozí zvnútra. Ak nechcete mať páni Procházka, Danko, Figeľ a Bugár po voľbách v lištách zárubní odpočúvacie zariadenia, premýšľajte či Vám terajšie postoje stoja za to.  Navyše my občania sa teraz musíme obávať iba Vás, pretože iba Vy a Vaše rozhodnutia nám môžu ublížiť.

Preto Vám, páni Procházka, Bugár, Danko a Figeľ chcem popriať šťastné a veselé Vianočné sviatky v kruhu Vašich najbližších a budem teraz aj trochu uštipačný, pri šúpaní mandarínok a banánov pri stromčeku si spomeňte na svoje terajšie postoje povolebnej spolupráce aby sme raz opäť nemuseli na tie banány a mandarínky stáť v radoch v zelovococh ako na nedostatkový tovar.     

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?