Ako sa chrániť pred podvodníkmi...

Autor: Jozef Boledovič | 15.1.2016 o 14:58 | Karma článku: 8,06 | Prečítané:  1044x

Našim krásnym Slovenskom sa v posledných obdobiach pohybujú rôzne živly. Niektorí ohovárajú, iní zavádzajú, poniektorí iba klamú a tí najhorší nás všetkých okrádajú.

Za posledné 4 roky väčšina z nás pocítila na vlastnej koži, že chtiac nechtiac nám z našich peňaženiek miznú financie a z našich slobôd sa stávajú objekty trestných činov.

V súčasnej predvolebnej dobe je nutné si pripomenúť ako sa chrániť pred podvodníkmi. Najprv si však musíme povedať, kto je podvodník. Podvodník je človek, ktorý klame, zavádza verejnosť, vtiera sa Vám do priazne za účelom získať osobný prospech a je to človek, ktorý to navyše robí s úmyslom spôsobiť  tomu druhému škodu. Navyše je to človek, alebo sú to ľudia, ktorí Vám tvrdia ako Vás bezmedzne ochraňujú a pritom Vám systematicky kradnú Vaše slobody zaručované Vám ústavou.

Našich starších občanov pred takýmito podvodníkmi, teda šmejdmi, chráni už aj zákon. No aj napriek tomu, vždy sa nájdu jedinci, ktorí týmto podvodníkom naletia. Hlavne je to v období predvolebnom alebo  v období na začiatkoch roka, keď sa našim dôchodcom zvyšujú o ,,obrovské sumy" ich dôchodky.

Dnes, v predvolebnom období, si však na podvodníkov musíme dávať obzvlášť veľký pozor. Je to preto, lebo ak sa nevyhneme chybám, najbližšie 4 roky sa naše vačky vyprázdnia do takej miery, že už ani toaletný papier nebudeme mať na čo použiť a slogan ,,Chránime Slovensko" bude po voľbách  prelepený výrokom ,, Vyhraj voľby, môžeš všetko" . Pod ním však bude obrovský, smejúci sa  smajlík, ktorý sa chytá od smiechu za svoje brucho.

Rád by som však apeloval aj na prvovoličov, aby neurobili prváčikovskú chybu a nevybrali z hŕby volebných lístkov číslo pripomínajúce ladné krivky 16-ročnej dievčiny v ktorej úsmeve sa však skrýva podlosť a zlo, ktoré nás priviedli do situácie, keď sa dobrák musí schovávať pred zlom za múrmi svojich príbytkov a zlo si môže robiť čo chce.

Rád by som upozornil príslušníkov našich záchranných zložiek, že tie Vaše nové nablískané Ivecá nie sú odmenou za Vaše služby, ale sú to iba predvolebné plagáty na dvoch nápravách s blikajúcimi majákmi, ktoré Vás majú zmiasť a priviesť do stavu tranzu  za účelom krížikovania bez rozmyslu.

A ešte by som rád apeloval na policajtov. Slovo ,,generál" dostalo pri posledných nomináciách štyroch policajtov úplne nový rozmer. Je to odmena za niečo výnimočné, za to, že celé 4 roky dokázali prežiť v útrobách tých, čo sa pretŕčajú na stojanoch popri našich cestách a zároveň dokázali riadiť svoje riaditeľstvá tak, aby sa aj ,,hovnoman" mohol dosť dlho vyblázniť.  Týmto sa ospravedlňujem verejne generálom, ktorí majú svoje hodnosti za mimoriadne služby a činy pre túto vlasť. Ja len dúfam, že prezident bude tak morálny ako bol morálny pri výbere sudcov.       

Preto sledujme, čo nám ochrancovia Slovenska ešte pripravia a ako nás do toho pamätného dňa budú klamať a zavádzať. Sledujme to, ako ignorujú sestričky a učiteľov, sledujme ako na nás apelujú svojimi vystrašenými tvárami, aby sme ich preboha nezlinčovali. Sledujme každý ich krok, aby sme videli čo do budúcna nechceme, zafixujme si ch tváre a hlavne výroky, aby sme vedeli odpovedať našim deťom na otázku čo a kto je zlo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?